هری پاتر رو رسوندم به جلد ششم و چون جلد ششمش رو نگار گم کرده بود دانلودش کردم و روی مانیتور می‌خونمش. جلد به جلد از این کتاب بیش‌تر خوشم اومده. جلد پنجمش اصلاْ عین ایران بود! هفتمین جلد رو هم یک خانم خیلی ماه برای نگار هدیه تولد فرستاده که وقتی برسه هم نگار و هم مامانش رو خیلی خوشحال می‌کنه :-)

هنوز هم غم دایی جون یک مرتبه و بی‌خبر سرم خراب می‌شه. اما این جا دیگه بیش‌تر از این نمی‌نویسم ازش.

یک کتاب دارم می‌خونم به اسم Archetypal Explorations که خیلی طرف پیچیده نوشته‌اتش. یعنی یک جوری که چیزهایی رو هم که قبلاْ بلد بودم وقتی توی این کتاب می‌خونم باید دو سه دفعه بخونم تا بفهمم! اگه کسی کتاب ساده‌تری در مورد کهن‌الگوها یا آرکی‌تایپ‌ها می‌شناسه چه فارسی چه انگلیسی، ممنون می‌شم معرفی کنین. مشکل این کتابی که دارم الان می‌خونم به خصوص اینه که ارتباط کهن‌الگوها رو با جامعه‌شناسی در نظر گرفته در حالی که من هدفم ارتباطشون با ادبیاته. این کتابه رو که تموم کردم یک کتاب نورتروپ فرای و یکی از میرچا الیاده و یکی هم درباره یونگ رو گذاشتم توی نوبت، اما باز فکر کنم هیچ کدوم اینا دقیقاْ اونی که من می‌خوام نیست و باید برم بجورم کتاب‌های مرتبط‌تری پیدا کنم.

جمعه رفتیم روز سوم رو دیدیم. من زیاد خوشم نیومد ولی ه.گ. و نگار دوستش داشتن. شهریار هم از قسمت‌های جنگی‌ش کیف کرد! البته گفت اخراجی‌ها باحال‌تر بود! برای من قشنگی فیلم فقط این بود که آخرش رو تونسته بود طوری در بیاره که آدم برای فواد متاسف بشه نه این که کف بزنه که مرد. ولی به جز این نچ.

فیلم هری پاتر رو هم به اصرار بچه‌ها از قسمت اول تا آخر قسمت سوم‌ش رو دیدم و از اون هم اصلاْ خوشم نیومد. به نظرم روح مطلب توی جلوه‌های ویژه‌ی فیلم گم شده بود و جزئیات اساسی و شخصیت‌پردازی فدای صحنه‌های هیجان‌انگیز شده بودن.

چه قدر غر زدم! ببخشین :-) به جبرانش یک سر به این سایت بزنین و اگه دوست داشتین، یک دوست مکاتبه‌ای برای خودتون انتخاب کنین.

خوب دیگه برم. شاد و خوش باشین

/ 6 نظر / 21 بازدید
بهادر

سلام. خوبين. به ما هم سر بزنين و اگه وقت داشتين نظری هم بدين . موفق باشين يا علی

مهسا

سلام . اومدم بگم که ما رفتيم به بلاگفا که ديدم لينکم توی وبلاگت هنوز به پرشين بلاگه !!!!بی خيال شدم

خانومی

سلام ماه ها قبل اومده بودم اینجا ولی آدرستو یادم رفته بود.بالاخره امروز پیدات کردم

آرش تودشکی

دستت درست سالار انصافا اطلاعات خوبی بود وقت کردی يک سر به من بزن چند مطلب جديد آپ کردم.

بهجت

سلام. من هم از شما ممنونم و خوشحالم که مطالب وبلاگ های ما برای شما مفید بوده است.

مامان مريم

جمله اول پست پیش خیلیییی دوست داشتنی بود آزی جون. مرسی