نگار چند روزيه که با يک سرماخوردگی کوچولو اما موذی کشتی می‌گيره. گلودردش با آب نمک عقب‌نشينی کرد و جاش رو داد به سردرد و دل‌درد. اونا هم ديشب خوب شدن و حالا فين فين می‌کنه يا به قول شهريار هين می‌کنه! اما ديروز ظهر درست قبل از این که بره مدرسه يک هو حالت تهوع بهش دست داد. من هم بهش گفتم اگه حالش تو مدرسه بد شد زنگ بزنه برم عقبش. نگار هم رفت (برای اين که قيد مدرسه رو بزنه و خونه بمونه حالش بايد خيلی بدتر از اينا باشه. عاشق مدرسه است.) من هم براش يک جوشونده درست کردم که برای همچی موقعی واقعاْ معجزه می‌کنه و قبل از اين که باقی جريان رو بنويسم بگذارين دستور اين جوشونده رو بدم که حتماْ يک روز به دردتون می‌خوره:
يک قاشق چای‌خوری نعنا خشک
يک قاشق چای‌خوری شويد خشک
نبات (کم و زيادش بسته به ذائقه‌تون)
دو ليوان آب
اين‌ها رو با هم بريزين توی کتری يا قابلمه کوچيک و بگذارين يک کم قل بزنه و نبات آب بشه و جوشونده رنگ بگيره. بعد گاز رو خاموش کنين و يک کم که جوشونده خنک شد، صافش کنين بريزين توی دوتا ليوان و بگذارينش توی جايخی. بايد خنک خنک بشه چون برای حالت تهوع نوشيدنی گرم خوب نيست و بيشتر تحريک می‌کنه. اين جوشونده خيلی خوشمزه است و بچه راحت و بی‌ادا می‌خوردش ولی اگه حالت تهوعش شديده يادتون باشه بگين تند تند نخوره. برای آدم بزرگ‌ها هم البته به همون اندازه فايده داره. با همون ليوان اول معمولاْ حال طرف خوب می‌شه و ليوان دوم محض احتياطه. اگه دیدین نفخ هم داره یک قاشق چای‌خوری زیره هم موقع ریختن مواد اضافه کنین. نگار هم ساعت ۵ از مدرسه که اومد با يک حظی جوشونده‌اش رو خورد و دلش آروم گرفت.
حالا امروز بعد از کلی کارهای جورواجور بعد از نهار که نگار آماده رفتن به مدرسه شد، شهريار بهش می‌گه: «خدافظ، زود برگرديا. اگه حالت بد شد زنگ بزن!!»
فینگیل!
f.gif

/ 3 نظر / 6 بازدید
نوشی

لابد ميخواد با موتورش بره دنبالش

samira

آخ آخ همه دردسرهای سرماخوردگی يه طرف - اين هين!!! کردنش يه طرف

مجيد

اميدوارم ديگه هين هينش برطرف شده باشه!!!نازييييييي